Чиновники радилися щодо об’єднання територіальних громад Літинського району – ПІЩАНКА СЬОГОДНІ

Чиновники радилися щодо об’єднання територіальних громад Літинського району

6 липня 2018 року в районній раді відбулася нарада щодо об’єднання територіальних громад Літинського району під головуванням першого заступника голови облдержадміністрації Андрія Гижка.

Участь в нараді взяли голова районної ради Віталій Мельник, голова райдержадміністрації Ярослав Чернега, директор Вінницького Центру розвитку місцевого самоврядування Олег Левченко, заступник директора Департаменту фінансів ОДА, начальник управління бюджетної політики Олександр Горба, а також сільські голови і секретарі селищної та сільських рад, депутати рад різних рівнів.

Розпочинаючи засідання, Андрій Петрович розповів присутнім про можливості, перспективи і ризики майбутньої ОТГ, розподіл коштів і шляхи фінансування, а також закликав усіх з повною відповідальністю підійти до процесу об’єднання.

Станом на сьогодні уже є домовленість між Літинською селищною радою та Селищенською сільської радою про їх об’єднання. В той же час є рішення сесій інших сільських рад, у яких вони виявили бажання утворити в районі одну ОТГ. Якщо ж район сформує не одну громаду, а дві, то створена Літинською селищною і Селищенською сільською радами ОТГ зможе отримати на свій розвиток 22 мільйони гривень, а решта громад всього – 4 млн. Якщо ж в районі буде створено одну велику ОТГ, тоді фінансування буде складати близько 26 млн. грн. на її розвиток та ще 8 млн. грн. інфраструктурної субвенції щороку додатково, яка дається лише на сільську місцевість.

Віталій Борисович звернувся до присутніх та зазначив: «Ми повинні відкинути усі амбіції та досягти компромісу. Я будучи головою районної ради намагався і намагаюся, щоб в районі було порозуміння і він нормально розвивався. Ми не можемо об’єднати тільки дві громади, створюючи соціальну напругу і дестабілізацію. Так вже склалося історично і географічно, що в Літинському районі не може бути два потужні центри, а тільки одна об’єднана спроможна велика територіальна громада. І тоді нам вдасться зберегти, як мінімум, 2/3 району.»

Директор Вінницького Центру розвитку місцевого самоврядування Олег Левченко розповів про можливості та преференції, які можуть отримати всі громади, та озвучив наслідки об’єднання лише Літина та Селища. За його словами, головним компонентом функціонування громади є план її соціально-економічного розвитку після виборів. Тобто усі збираються і домовляються, як використати 22-24 мільйони, а не отримати кожному селу по крихті з 4 мільйонів. Щоб не було цього, варто створити одну ОТГ і класти все у спільну скарбницю та ділити на усіх згідно потреб. Таким чином, від процесу об’єднання виграють не лише дві громади, а всі. Інакше буде розбалансовано бюджет. Щоб цього не трапилося й усі села розвивалися, варто забути усе, що було впродовж останніх трьох років, відкинути всі амбіції, сісти за стіл перемовин, домовлятися і об’єднуватися, адже час спливає і це нікому не на користь.

Активну участь в обговоренні вищезазначеного питання також взяли сільські та селищний голови, депутати рад різних рівнів.

На завершення зустрічі, перший заступник голови Вінницької ОДА Гижко А.П. в чергове запропонував суб’єктам процесу об’єднання досягти компромісу та розглянути можливість створення потужної ОТГ згідно прийнятих рішень селищною та сільськими радами.

ТАКОЖ ПОЧИТАЙТЕ ІНШІ НАДЗВИЧАЙНО ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

В Колумбии заработал секс-курорт в формате “все включено”

Блогеры становляться опаснее ИГИла и Гитлера

Почему мужчины не хотят встречаться с полными женщинами

Как снять головную боль за несколько минут?

Выбран самый красивый мужчина в мире

Самые безжалостные дети-убийцы в истории

85-летняя модель: “Больше еды я люблю только секс!”

Назван самый сексуальный холостяк земли

Ученые приблизились к победе над смертельной болезнью

Девушку заставили похудеть почти на 100 килограмм

Крупнейший секс-скандал в истории США

Как заработать на “лайках” в Instagram

18-летняя модель продала свою невинность на аукционе за 2,3 миллиона евро

“Это так ужасно”, – принц Чарльз о браке с принцессой Дианой

Как заработать миллион, весьма необычные способы

Росіянин змінив стать заради дружини-лесбіянки

Человек-синтол остался без «рук-базук»

Иранка сделала 50 пластических операций, чтобы выглядеть, как Анджелина Джоли но что-то пошло не так

Непрекращающаяся эрекция захватила ирландскую деревушку

Китайский школьник похвастался трупом обезглавленной им матери перед друзьями

Никто не идеален: знаменитости, имеющие изъяны тела (ФОТО)

Мужчина изнасиловал, а затем и убил свою 3-недельную дочь

Дивні сексуальні практики – збочення чи природа?

Жінка застрягла у вікні, коли викидала свої фекалії під час побачення

Знаменитые женщины с пышной и натуральной грудью

Эта девушка использовала Instagram, чтобы показать свою невероятную трансформацию

Супермаркет убрал с полок всю иностранную еду, чтобы высказать свое мнение относительно расизма

Правила здорового похудение без диет

Leave a comment

Your email address will not be published.


*